Żonkilowa kartka - gr. I - Miejskie Przedszkole nr 14

Konkurs plastyczny „ Żonkilowa kartka”

Przedszkolaki z grupy I montessoriańsko – integracyjnej wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Żonkilowa kartka” , organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną, zbierane są fundusze na  Sądeckie Hospicjum.
Mamy nadzieję, że udział dzieci w konkursie plastycznym , przyczyni się do rozpropagowania idei hospicyjnej, uwrażliwiając je na cierpienie, rozbudzając chęć pomocy.  Wszyscy pragniemy wychować nasze dzieci na ludzi mądrych i wrażliwych, kierujących się w życiu miłosierdziem.
Dzięki temu konkursowi i popularyzowaniu twórczości dziecięcej Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” pragnie promować idee hospicyjne, a zwłaszcza akcję „Pola Nadziei” na terenie Sądecczyzny.
Oto prace plastyczne wykonane przez przedszkolaków na konkurs plastyczny „Żonkilowa kartka”.

Opracowała: Ewa Wójcik