Pierwsze kwiaty wiosny - gr.III - Miejskie Przedszkole nr 14

Witamy wiosnę kwiatami - gr III

Dzieci z gr. III powitały wiosnę piosenką i pięknymi tulipanami, które  zrobiły  na zajęciach plastycznych .  Przez pierwszy wiosenny  przedszkolaki   poznawały  nazwy i wygląd pierwszych wiosennych kwiatów , które pojawią się niedługo w przyrodzie. Na razie, posadziły zakupione kwiaty  do doniczek w  kąciku przyrody i dbały o to aby nie zabrakło im potrzebnych do rozwoju warunków -  gleby, słońca i wody . Przesadzanie kwiatów było wspaniałą okazją do tego żeby  poznać budowę rośliny ;  jej części naziemne i te, których zwykle nie widać -  cebule i korzenie.  Dzieci zaglądnęły też za pomocą lupy do wnętrza kwiatu aby znaleźć tam słupek i pręciki. Jak zawsze w pedagogice  Montessori połączyliśmy  zabawę , pracę  i naukę. Nasze zdolne  przedszkolaki  wykonały też piękne wiosenne kwiaty techniką  wydzieranki ( starszaki ) i stemplowania (młodsze), którymi ozdobiliśmy okna naszej sali tworząc wiosenną wystawę dla rodziców.