"Sądeckie dzieci" tańczą i śpiewają - Miejskie Przedszkole nr 14

„Idziemy od przedszkola, drożyna nas prowadzi,
witajcie kochani, witajcie kochani
i bądźcie nam tu radzi…”

„Sądeckie dzieci” tańczą i śpiewają

„Piękna jest sądecka ziemia” – wiedzą o tym dziewczynki i chłopcy z przedszkolnego zespołu folklorystycznego „Sądeckie dzieci” działającym przy naszym przedszkolu. Minął kolejny rok szkolny, rok naznaczony pandemią i obostrzeniami, rok nietypowy również dla dzieciaków z zespołu, które nie mogły wystąpić na prawdziwej scenie, wystąpić w środowisku lokalnym. Ale mali artyści ćwiczyli wytrwale, tańczyli, śpiewali, nagrywali przygotowane programy artystyczne, aby pokazać je swoim najbliższym i nie tylko. Wiemy jednak, że każdy artysta potrzebuje widowni i oklasków. Ale nie obyło się  bez sukcesów, wzięliśmy bowiem udział w Przeglądzie Grup Kolędniczych zorganizowanym przez Pałac Młodzieży i grupa kolędnicza z naszego zespołu zdobyła II miejsce.Tańcząc w zespole dzieci rozwijały swoje zainteresowania i  zdolności, ale przede wszystkim mile i wesoło spędzały czas. Zajęcia w zespolę prowadziły nauczycielki Alicja Żebrowska i Iwona Jakubowska, oprawę muzyczną zapewniała Pani Ewa Kafel.
Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym mali artyści będą mogli wystąpić na prawdziwej scenie i pokazać się większej publiczności.  Wszystkim przedszkolakom z zespołu „Sądeckie dzieci” odchodzącym w tym roku do szkoły życzymy wielu sukcesów również i tych artystycznych.

A.Żebrowska