Tydzień integracji - Miejskie Przedszkole nr 14

„Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie”.
Maria Grzegorzewska

W naszym  przedszkolu działa sześć grup, jedną z nich jest grupa integracyjna, która pracuje wg pedagogiki M.Montessori. Podczas roku szkolnego organizujemy wiele działań mających na celu integrację dzieci zdrowych z dziećmi niepełnosprawnymi, budowanie tolerancji,  poszanowania względem inności. Nasze przedszkolaki pomimo swoich ograniczeń, niepełnosprawności biorą udział w codziennym życiu przedszkola, na miarę swoich potrzeb i możliwości.  Nasza uwaga skierowana jest na rozwój wszystkich dzieci aby w przyszłości miały możliwość odnaleźć swoje miejsce w środowisku, odważnie patrząc na świat. Co roku w naszym przedszkolu odbywa się „Tydzień Integracji”. W tym roku pomimo pandemii oraz ograniczeń społecznych przybrał on zawężoną formę. Każda grupa przygotowała piosenkę oraz wykonała plakat nawiązujący do tegorocznego hasła: „Wszyscy jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

E.O-N