Interesujący świat owadów - gr.II - Miejskie Przedszkole nr 14

„Czego najpierw nie ma w zmysłach, tego nie ma później w pamięci.”
     M. Montessori

W intersującym świecie owadów – grupa II

Chociaż słońce skąpi nam jeszcze swoich promieni, to wiemy, że wiosna na dobre już zawitała. Przedszkolaki z grupy II rozpoczęły obserwacje owadów, które uwijają się już w przyrodzie. Obserwacje najlepiej prowadzić na łące, ale w tym roku musi nam wystarczyć nasz piękny, przedszkolny ogród, w którym również jak się tylko uważnie obserwuje można dostrzec motyle przelatujące z kwiatka na kwiatek, zapracowane mrówki, które cały czas gdzieś pędzą, czy też biedronkę, która odpoczywa na zielonej trawce…jakie to wszystko ciekawe! A w przedszkolu czekają materiały montessoriańakie, dzięki którym poznajemy budowę m.in. biedronki, motyla i cykle rozwoju wybranych owadów. Interesujące informacje o owadach znajdujemy w książkach i encyklopediach. Wszystko to przybliża nas do pięknej, otaczającej nas przyrody, której i my cząstką jesteśmy dlatego musimy chronić i te małe intrygujące istoty, jakimi są owady.

A.Żebrowska, K.Pajor