Chroniąc przyrodę - gr.II - Miejskie Przedszkole nr 14

„Chroniąc przyrodę - chronimy człowieka” - gr. II

Już od najmłodszych lat uwrażliwiamy  dzieci na piękno przyrody. Maria Montessori w swoich książkach pisała – „Stosunek dziecka i dorosłego do otoczenia różnią się. Dziecko chłonie swoje otoczenie: rzeczy, które widzi nie zostają tylko zapamiętane, stają się częścią jego duszy. Cały świat, który go otacza, wszystko to co w nim widzi czy słyszy, staje się jego częścią".
Dzieci z grupy II wiedzą  jak ważna jest segregacja śmieci, oszczędzanie wody i prądu, szanowanie zieleni ... . Wszystko to, z czym się spotykają i co przeżywają, wiadomości jakie gromadzą, kształtuje ich stosunek do przyrody. Zachęcamy dzieci do dbania o przyrodę poprzez wykształcanie codziennych nawyków proekologicznych .
„Żeby w pięknym świecie żyć, trzeba dbać o niego. Dać przyrodzie zdrową być – to zależy od każdego ".

K. Pajor